Paljenje prve adventske svijeće

Advent U Kaštelima Poziv 2024
30.
 studenog 
2024. 
u 18:00 sati

Već tradicionalno, 11. godinu za redom u susret Božiću, blagdanu lsusova rođenja, početak Došašća i ove se godine u Kaštelima obilježava paljenjem prve adventske svijeće- svijeće nade. Službu riječi-obred paljenja prve svijeće na adventskom vijencu predvodit će don Gabrijel Kamber, župnik župe Sv. Petra ap. iz Kaštel Novog, a prvu adventsku svijeću upaliti će gradonačelnik Kaštela, Denis Ivanović.  

U prigodnom programu nastupiti će klapa učiteljica OŠ kneza Trpimira – „Trpimirke“, dječji zbor Župe svetog Mihovila- Kaštel Kambelovac, HPD „Bijaćka vila“ i gradski dječji zbora „Kaštelanski tići“.  

Adventski vijenac dug 18 metara izradili su profesori i učenici Srednje škole Braća Radić iz Kaštel Štafilića koji će i ove subote na svom izložbenom prostoru ponuditi bogat izbor adventskih vijenaca, božićnih ukrasa i kolača.  

Za sve posjetitelje organizatori su pripremili fritule, kroštule i kuhano vino.  

Organizatori iz Turističke zajednice grada Kaštela pozivaju sve da se pridruže svečanosti i prigodnom programu.  

Podijeli
Skip to content